Web tasarım fiyatları nasıl belirlenir?

Kurumsal şirketler, yerel firmalar ya da kişisel web sitesi açmak için karar verdiniz. Peki bir web sitesi tasarımının maliyeti neye göre değişir, ortalama web sitesi maliyetleri nelerdir?


Web tasarım yaptırmak isteyenlerin öncelikle dikkat etmesi gereken nokta web tasarım hizmeti üreten ajansların niteliği önemli. Biiclik'in yayınladığı verilere göre bir ajansın ikamet adresinden çok daha önce yaptığı çalışmalar ve bu çalışmaların çeşitliliği konusunda fikir sahibi olmanız daha doğru tercih yapmanızı sağlıyor.

Web sitesi tasarımında fiyatlar neden farklılık gösteriyor?

Kimi şirket bir web sitesi tasarımı için 1500 TL ücret talep ederken bir başkası aynı site için 10.000 lira hatta bazen daha fazla ücret talebinde bulunabiliyor. Bu orantısız fiyat farkının başlıca nedenleri arasında çalışmayı yapacak şirketin ya da kişinin daha önce ürettiği tasarımların alt yapısını yani hazırda daha önce kullandığı bir yapıyı sizin sitenize entegre etmeye çalışabilir. Bu yol daha ucuz olabileceği gibi aynı zamanda alt yapının sıfırdan yapılmamış olması bazı sorunlara neden olabilir.

Bir başka neden ise hazır tasarımların satın alınarak geliştirilmesi yoludur. Şöyle ki, hazır tasarımlar üzerinde çalışacak olan web tasarımcı daha çok zaman açısından daha hızlı hareket edeceğinden site tasarım fiyatı düşecektir.

Web tasarım firması tarafından daha önce sıfırdan tasarlanan bir örneğin müşterileri tarafından farklı nedenlerle kullanılmamış olan tasarımlara farklı dokunuşlar yaparak tercihlerinize göre uyarlanabilir duruma getirilmesi de fiyatın düşmesini sağlayacaktır.

Fiyattan çok kaliteye odaklanın

İnternet sitesini yaptırırken karşınıza çıkabilecek bazı sorunlar karşısında kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir web tasarım ajansını tercih edin. Hizmet aldığınız kişiye ulaşamamanız durumunda geri dönüşü çok zor ve maliyetli olacak adımlar atmaktan kaçının. Bir İngiliz atasözü 'Ucuz mal alacak kadar zengin değilim' der. Böyle bir yanlışa düşmek yerine öncelikle hizmete odaklanın.

Çalıştığınız web tasarım ajansı sizin web sitenizle ilgilenecek çalışan sayısı, bu alandaki tecrübesi, tasarımın kalitesi, ek talepleriniz, seo optimizasyon uygunluğu ve kullanılan programların lisansı gibi pek çok konu sitenin tasarım fiyatını etkileyecektir.

Ucuz ve hazır tasarım yerine yukarıda belirttiğimiz özelliklerin yanı sıra teknik destek de alabileceğiniz ve her zaman güvenle ulaşabileceğiniz bir şirketle çalışmak siteniz açısından önceliğiniz olmalıdır. Çünkü siteniz sizin internetteki sanal temsilciniz olacağından buna uygun olarak karar vermeniz ve kaliteli bir tercih yapmanız önemli bir kıstas olmalıdır.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/yasam/web-tasarim-fiyatlari-nasil-belirlenir

  web tasarım fiyatı nasıl belirlenir, web tasarım, tasarım fiyatı belirleme

  PAYLAŞ